Z wizytą w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi

18 maja 2016 roku Klasa Patronacka gimnazjum i liceum odwiedziła Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia Profesora Zbigniewa Religi.
Na wykładach dowiedzieliśmy się o tworzeniu sztucznego serca.
Uczniowie za pomocą robotów i zmechanizowanych urządzeń uczestniczyli w wirtualnej operacji oraz sami operowali urządzeniami współpracującymi z komputerami.

Bardzo edukacyjne, badawczo, a zarazem ciekawie!

Opracowała: Agnieszka Twardowska

„Śladami biotechnologicznych zagadek” - zajęcia w Sosnowcu!

06 maja 2016 na Placu Stulecia w Sosnowcu studenci II i III roku biotechnologii medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podążali „Śladami biotechnologicznych zagadek”, otwierając drzwi przed każdym, na tyle odważnym, by poznać fascynujący świat szeroko pojętej biotechnologii oraz jej zastosowania w kryminalistyce.

Nasze uczennice wybrały się na te ciekawe zajęcia.
Wrażenia? -  zachwyt i wielkie zainteresowanie kierunkiem biotechnologii!

Jutro Dzień Transplantologa!

W cudowną pięćdziesiątą rocznicę udanego przeszczepu w Polsce, młodzież klasy patronackiej Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca uczestniczyła w wykładach oraz z wielkim zaangażowaniem i fascynacją odwiedziła oddziały szpitala, zapoznając się z pracą i sprzętem transplantacyjnym.

Opracowała: Agnieszka Twardowska

"Transplantacja - Twoje TAK ma moc"

"Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów".

Dziś odbyła się konferencja "Transplantacja - Twoje TAK ma moc".
Uczniowie liceum mogli dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat transplantacji narządów, dawców, biorców i dylematów moralnych związanych z tym tematem. W bardzo obrazowy i rzeczowy sposób temat zaprezentowała Pani dr med. Sylwia Sekta, koordynator regionalny POLTRANSPLANT oraz Pani mgr Bogumiła Król, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Bardzo poruszające okazały się wyznania i doświadczenia Pana Arkadiusza, pacjenta po przeszczepie serca. Finałowy film "Historia pewnego serca" poruszyła wielu uczniów.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca za tak ważny temat.

TVZ o nas: