KLASA PATRONACKA

Informacje prasowe nt. podpisania umowy patronackiej z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca

- Gość Niedzielny

- Nowiny Zabrzańskie

- TVZ

- UM Zabrze

- Tak dla transplantacji

FUNDACJA ŚLĄSKIEGO CENTRUM CHORÓB SERCA I MY

Uroczystość nadania prof. dr. hab. n. med. Marianowi Zembali miana Ambasadora Szkoły

14 czerwca 2017 r. odbyła się w naszej szkoleDSC 0568 uroczystość nadania

prof. dr. hab. n. med. Marianowi Zembali miana Ambasadora Szkoły.

Dziękujemy Panu Profesorowi za wskazywanie swoją postawą drogi, którą powinni iść młodzi ludzie, za troskę o przygotowanie młodzieży do aktywnego i pełnego empatii życia oraz za wspieranie naszej szkoły na forum miasta i regionu.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne
Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego doceniają wpływ postaci
Prof. Mariana Zembali na misję szkoły.

Z wizytą w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi

18 maja 2016 roku Klasa Patronacka gimnazjum i liceum odwiedziła Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia Profesora Zbigniewa Religi.
Na wykładach dowiedzieliśmy się o tworzeniu sztucznego serca.
Uczniowie za pomocą robotów i zmechanizowanych urządzeń uczestniczyli w wirtualnej operacji oraz sami operowali urządzeniami współpracującymi z komputerami.

Bardzo edukacyjne, badawczo, a zarazem ciekawie!

Opracowała: Agnieszka Twardowska

„Śladami biotechnologicznych zagadek” - zajęcia w Sosnowcu!

06 maja 2016 na Placu Stulecia w Sosnowcu studenci II i III roku biotechnologii medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podążali „Śladami biotechnologicznych zagadek”, otwierając drzwi przed każdym, na tyle odważnym, by poznać fascynujący świat szeroko pojętej biotechnologii oraz jej zastosowania w kryminalistyce.

Nasze uczennice wybrały się na te ciekawe zajęcia.
Wrażenia? -  zachwyt i wielkie zainteresowanie kierunkiem biotechnologii!

Opracowała: Agnieszka Twardowska