Oferta edukacyjna II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 37 w Zabrzu na rok szkolny 2017/2018

Więcej informacji:

Nowy projekt! Zasoby Europeana w edukacji!

Kolejne warsztaty doskonalenia zawodowego nauczycieli w Brukseli w siedzibie European Schoolnet i kolejne wyzwania przed naszymi uczniami.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Lekcja geografii w terenie!

Piękna, polska złota jesień!

Klasa 3b gimnazjum - Klasa Globtrotera - uczestniczyła wczoraj w lekcji geografii w terenie - zwiedzaliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Trasa turystyczna, którą pokonalismy,  znajduje się pomiędzy szybami Ewa (1826, głębokość 20 m) i Sylwester (1828, głębokość 30 m) i ma 600 m długości.  Podczas wycieczki, która odbywała się łodziami, obserwowaliśmy m.in. niewielkie, tworzące się współcześnie stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej.

Na zakończenie  wspólnie biesiadowalismy przy ognisku w Leśniczówce w Reptach Śląskich.

Wyjątkowo przyjemny wyjazd! :)

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska