"Trudny temat: weź to na warsztat" projekt CEO

21 października 2016 roku Anna Skiendziel oraz uczeń Maciej Czarnecki uczestniczyli w konferencji inaugurującej projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej "Trudny temat: weź to na warsztat".
Przyjechało 30 nauczycieli i nauczycielek wraz z uczniami i uczennicami z 30 szkół z całej Polski.
Uczestników przywitała Alicja Pacewicz wiceprezeska Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Joanna Krawczyk z Fundacji Evens, która jest inicjatorem projektu.

Uczniowie i uczennice wzięli udział w warsztacie integracyjnym, prowadzonym przez trenerki: Katarzynę Tekień oraz Gretę Droździel- Papugę, podczas którego mogli się poznać i wymienić opiniami na temat tego jak wygląda ich szkoła marzeń.
W tym samym czasie nauczyciele i nauczycielki uczestniczyli warsztacie z wykorzystaniem metody CoResolve, który poprowadziła Małgorzata Borowska z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Rozmawiano o roli uczniów i uczennic w projekcie, o obawach i mocnych stronach projektu.

Następny krok to wizyta organziatorów w Zabrzu.

Opracowała: Anna Skiendziel