Światowy Dzień Filozofii UNESCO

20 listopada 2014 r. obchodziliśmy XII Światowy Dzień Filozofii.
Z tej okazji została zorganizowana wystawa plakatów wykonanych przez poszczególne klasy gimnazjalne, rozdawano okolicznościowe ulotki i biuletyny, a na drzwiach klas znalazły się sentencje znanych filozofów.
Obchody uświetniła prelekcja p. dr Agnieszki Woszczyk z Instytutu Filozofii WNS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

XII Światowy Dzień Filozofii UNESCO już w czwartek!

Pragniemy zaprosić wszystkich Uczniów i Nauczycieli do aktywnego uczestnictwa
w Światowym Dniu Filozofii, który będzie odbywać się po raz dwunasty pod patronatem UNESCO.

"Mądrość zależy od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy i samokontroli" - powiedział Sokrates, a filozofia to właśnie umiłowanie mądrości!

Jako Szkoła stowarzyszona z UNESCO pragniemy zgłębić słowa Sokratesa
i w szczególny sposób świętować ów Dzień. Będziemy gościć Panią dr Agnieszkę Woszczyk z
Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wygłosi dla nas specjalnie przygotowaną prelekcję. Wystawa pięknych plakatów przygotowanych przez zespoły klasowe, "złote myśli"
oraz okolicznościowe ulotki będą nam przypominały o wyjątkowej roli i znaczeniu filozofii w życiu każdego człowieka.

Jednocześnie mamy nadzieję, że inne słowa Sokratesa:

"Takie czasy nastały, że jak

chcesz z kim mądrym pogadać, musisz pogadać sam ze sobą" nigdy nie spełnią się w murach naszej Szkoły!

Zachęcamy wszystkich do filozofowania!