WERNISAŻ NASZEJ GIMNAZJALISTKI

Kategoria: Inicjatywy

Dnia 3 kwietnia 2017 roku w auli naszej szkoły  odbył się wernisaż  uczennicy  z klasy III C gimnazjum ALEKSANDRY PRASZMO.
Swojej pasji artystycznej jest oddana od dzieciństwa, postanowiła pokazać na wystawie serię prac, dla której inspiracją były dzieła takich mistrzów jak  Zdzisław Beksiński   czy Hans Rudolf Giger.

Najlepszym komentarzem będą słowa młodej pasjonatki: ”Sztuka  pociągała  mnie od zawsze. Już od najmłodszych lat uwielbiałam rysować, kochałam chwile, kiedy mogłam oddać się wędrówce w sferę wyobraźni i kreśleniu znaczeń myśli."

Najbardziej w sztuce fascynuje mnie jej otwartość.

Każdy może znaleźć  w niej coś, co go zainteresuje, każdy może interpretować  dzieła na swój sposób ... i to – według mnie – jest piękne!!!
Niezwykłe zaproszenie  do zwiedzania „wnętrza” dzieł artystów. Magiczny gest.”

Cieszymy się, że Ola zaprezentowała nam część swoich prac, mieliśmy okazję porozmawiać z nią o pomysłach interpretacyjnych oraz o tym, jak wygląda jej warsztat pracy i czy wiąże swą dalszą drogę edukacyjną z kierunkiem artystycznym. Wiemy, że tak.

Widzieliśmy radość na twarzy naszej Oli i satysfakcję z zainteresowania wernisażem.

Życzymy zatem  dalszych sukcesów artystycznych.

Opracowała: Mirella Grzanka