ZSO nr 5 w Zabrzu ponownie wyróżniony przez europejską instytucję oświatową!

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu ponownie wyróżniony przez europejską instytucję oświatowąEuropean Schoolnet z Brukseli.

konkursie STEMDiscoveryWeek 2017  zorganizowanym przez STEMAlliance i Scientix znaleźliśmy się wśród 6 finalistów z całej Europy!!!

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Profesjonaliści wracają do szkół".

Zorganizowana przez Dwójkę konferencja "Bliżej STEM!" - OpenUpToSTEM została objęta Honorowym Patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik.

STEM DW 2017Więcej o wydarzeniu:

Bliżej STEM! - podsumowanie konferencji

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu

serdecznie dziękuje wszystkim,
którzy wsparli swoim udziałem

Konferencję Naukową „Bliżej STEM!”

Konferencja została objęta

Honorowym Patronatem
Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik

Slajd1Slajd2

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Bliżej STEM! Zapraszamy na konferencję naukową!

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu
serdecznie zaprasza
na Konferencję Naukową „Bliżej STEM!”
która odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. ,
w budynku szkoły, w  godzinach 10.15 – 13.30.

Konferencja została objęta

Honorowym Patronatem
Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik

Slajd1Slajd2

Plakat.pdf

Zaproszenie dla Nauczycieli przedmiotów ścisłych i uczniów oraz wzór zgłoszenia.pdf

Więcej informacji na stronie:

WERNISAŻ NASZEJ GIMNAZJALISTKI

Dnia 3 kwietnia 2017 roku w auli naszej szkoły  odbył się wernisaż  uczennicy  z klasy III C gimnazjum ALEKSANDRY PRASZMO.
Swojej pasji artystycznej jest oddana od dzieciństwa, postanowiła pokazać na wystawie serię prac, dla której inspiracją były dzieła takich mistrzów jak  Zdzisław Beksiński   czy Hans Rudolf Giger.

Najlepszym komentarzem będą słowa młodej pasjonatki: ”Sztuka  pociągała  mnie od zawsze. Już od najmłodszych lat uwielbiałam rysować, kochałam chwile, kiedy mogłam oddać się wędrówce w sferę wyobraźni i kreśleniu znaczeń myśli."

Najbardziej w sztuce fascynuje mnie jej otwartość.

Każdy może znaleźć  w niej coś, co go zainteresuje, każdy może interpretować  dzieła na swój sposób ... i to – według mnie – jest piękne!!!
Niezwykłe zaproszenie  do zwiedzania „wnętrza” dzieł artystów. Magiczny gest.”

Cieszymy się, że Ola zaprezentowała nam część swoich prac, mieliśmy okazję porozmawiać z nią o pomysłach interpretacyjnych oraz o tym, jak wygląda jej warsztat pracy i czy wiąże swą dalszą drogę edukacyjną z kierunkiem artystycznym. Wiemy, że tak.

Widzieliśmy radość na twarzy naszej Oli i satysfakcję z zainteresowania wernisażem.

Życzymy zatem  dalszych sukcesów artystycznych.

Opracowała: Mirella Grzanka