Uliczne czytanie 2017!

10 maja odbył się happening "Uliczne czytanie" pod hasłem
„W Zabrzu dobrze mi się czyta”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły.
Impreza miała na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców naszego miasta. Czytaliśmy książki na placu Wolności, a następnie udaliśmy się na dziedziniec Domu Kultury nr 2, gdzie nastąpiła dalsza część m.in. spotkanie autorskie z Panem Markiem Szołtyskiem -autorem książek o Śląsku, bookcrossing konkursy.

Prośba o pomoc w uzupełnieniu zbiorów szkolnej biblioteki!

W związku z tworzeniem w naszym budynku books 1684417 640od nowego roku szkolnego szkoły podstawowej
chcielibyśmy uzupełnić zbiory szkolnej biblioteki o pozycje dostosowane dla młodszych dzieci (bajki, komiksy, albumy, itp.).

Na pewno posiadacie w domu na półkach przeczytane książki z dzieciństwa, do których już nie wracacie, a którymi moglibyście podzielić się z innymi.

Zwracamy się więc do wszystkich chętnych z gorącą prośbą o przekazanie takich książek do szkolnej biblioteki.
Z góry serdecznie dziękujemy.

Wystawa prac "Dwójki" w Bibliotece Miejskiej Filia nr 11

W ramach współpracy, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 11 ul. Wolności 177 wyeksponowała prace naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli powstałe podczas warsztatów z "Poezjoterapii" zorganizowanych przez naszych nauczycieli bibliotekarzy.

Opracowała: Teresa Kasza

Kiermasz Taniej Książki

W dniach 25-26 października 2016r. uczniowie i pracownicy ZSO nr 5 mieli okazję zakupić książki od 1 zł podczas Kiermaszu Taniej Książki zorganizowanego z okazji Święta Bibliotek Szkolnych. Sprzedano książki z różnych dziedzin wiedzy i lektury na kwotę 50 zł. Jest to naprawdę świetny wynik, zwłaszcza że większość książek była wyceniona na złotówkę.
Uczniom obsługującym kiermasz serdecznie dziękujemy!

Opracowała: Teresa Kasza